Üretim & Dokuma

Günümüz teknolojisini bünyesinde barındıran Mk Havlu; makine parkurlarında teknolojinin gücünü, 25 yıllık tecrübesi ve birikimiyle bir arada tutarak, sağlam adımlarla hedefine ulaşmaktadır.

Mk havlu; üretim kapasitesinin tüm birimlerinde 2 katına kadar çıkabilen tesisleriyle istenilen ölçü ve özelliklere uyum sağlayabilmektedir.

 Jakar, armür ve iplik dokuma ürünlerinin mevcut olduğu  dokumasında, gramaj ağırlığı ise 270gr/m²’den 1000gr/m² arasında değişmektedir.

Havlu konusunda iddiasından ödün vermeyen Mk Havlu Tekstil; aynı zamanda bornoz,  bebek önlüğü, kundak, paspas ve ev tekstilinde; hayatınızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.


Yeni teknoloji ürünü armürlü ve  jakarlı ile dokuma bölümü, yıllık 1.8 milyon metre kumaş üretim kapasitesine sahiptir. İlki iplik hazırlama ve çözgü, diğeri dokuma bölümünde bulunan iki klima sistemi ile her türlü kumaşın (%100 pamuklu dahil) dokunması mümkün olmaktadır. Konfeksiyon bölümünde kullandığımız kumaşların tamamını dokuma bölümünde üretmekteyiz.

ZinoPro